Olej kokosowy używany był przez ludzi od wielu lat. Od wieków znany był ze swoich fantastycznych właściwości, do czasu, gdy na świecie zaczęły być popularne diety o jak najmniejszej zawartości tłuszczu, a na stołach królowały tłuszcze utwardzone.

Czas pokazał, że otyłość w dzisiejszych czasach, w niektórych krajach urasta do rangi epidemii, ludzie wcale nie czują się lepiej i powszechne są choroby cywilizacyjne spowodowane ubogą dietą. Ten stan sytuacji dał do myślenia i pomógł znowu dostrzec niesamowite właściwości oleju kokosowego, które promowane są teraz na każdym kroku.

Okazuje się jednak, że wartościowe może być nie tylko jego spożywanie, ale także stosowanie w celu poprawienia urody. Ten wszechstronny produkt sprawdzi się jako upiększacz i przyjaciel każdej kobiety. Zobacz jak możesz poprawić z nim swój wygląd. Prezentujemy 5 informacji z których warto zrobić użytek.

olej kokosowy dla urody

    1. Olej kokosowy doskonale nawilża.

Czy twoje ręcę są suche? A może skóra nóg ma tendencję do przesuszania się po goleniu? Bez obaw, wystarczy zastosować olej kokosowy na skórę i delikatnie go wmasować (dobrze się wchłania!). Tak potraktowana skóra będzie miękka, ujędrniona i nawilżona na długo.

2. Można go stosować jako piankę do golenia.

Pianki do golenia i różnego rodzaju podobne specyfiki sprzedawane w sklepach to często chemiczna kombinacja o której wiele osób nie ma pojęcia. Korzystamy instynktownie, bo w końcu pianka służy do golenia i rzadko zastanawiamy się nad jakimkolwiek zamiennikiem.

Z pomocą przychodzi naturalny pomocnik w postaci oleju kokosowego, jest tak samo efektywny, działa przeciwbakteryjnie, nie przesusza skóry i nie zawiera tajemniczych, chemicznych substancji.

3. Olej z kokosa może posłużyć za rozświetlacz.

Myślę, że wszystkie wiemy, jak drogi potrafi być markowy makijaż. Używanie taniego make-upu też mija się z celem ze względu na to, że może uszkodzić skórę w ostatecznym rozrachunku. A olej kokosowy? Może posłużyć jako naturalny rozświetlacz. Wiele marek używa go jako podstawę do swoich kosmetyków.

4. Idealny do demakijażu

Olej kokosowy może służyć podobnie jak mleczko do demakijażu, działając nawet na wodoodporny make-up. Więc.. zamiast kupować specjalny kosmetyk, może warto wyjąć z kuchni swojego pomocnika, który będzie tańszy, zdrowszy a zapewni taki sam efekt?

5. Użyj go do masażu!

Olejków do masażu sa setki, sprzedawane w sklepach czasami oferują niewiele więcej niż ładne opakowanie i wyperfumowany olejek, bez właściwości odżywczych. Pomimo tego, że niektóre z nich nie dają wymiernych korzyści, są droższe od oleju kokosowego, który też przecież może Cię idealnie zrelaksować i odpowiednio nawilżyć skórę po ciężkim dniu.

To zadziwiające, jak elastyczny może być olej kokosowy, przedstawione porady to tak naprawdę tylko czubek góry lodowej i tego, jak można go wykorzystać dla swojej urody. Mamy jednak nadzieję, że przy pomocy tego wpisu udało nam się Ciebie zainteresować i pokazać, że wcale nie musisz wydawać fortuny na drogie kosmetyki.